«Powrót

Platforma wibracyjna Standingmate

Platforma wibracyjna nowej generacji StandingMate w StudioSlim.pl

Oferujemy platformę wibracyjną nowej generacji STANDINGMATE. Korzystając z platformy Standingmate ćwiczymy 100% mięśni podczas jednego treningu. Standardowe treningi Standingmate trwają zaledwie 10 minut. Nie musisz tracić więc wiele czasu, aby uzyskiwać jeszcze lepsze rezultaty w doskonaleniu swojego wyglądu i uzyskania upragnionej wagi. Korzystać z urządzenia mogą osoby do 150 kg wagi.


Nasza platforma to bardzo dobre uzupełnienie dla treningów na rollmasażach, a także ćwiczeń i zabiegów PowerSlim. Treningi 10 minutowe w dniu treningu pomogą Tobie osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty. 

Platforma Standingmate nie działa w oparciu o silnik mechaniczny i oferuje jedynie pionowe wibracjez amplitudą do 25 mm, oferując przy tym zdrowe i bezpieczne ćwieczenia, które nie narażają na kontuzje w porównaniu do innych platform wibracyjnych na których występują różne i często niekontrolowane drgania.

Aparat wibracyjny StandingMate ćwiczy 100% mięśni, a pracę mięśni kontrolujemy przez zmiane częstotilowości drgań mierzonych w Hz i ich intenstwność, a nie przez dokonywanie zmian pozycji na urządzeniu (StandingMate nie wymaga zmian pozycji, wykorzystujemy zawsze prostą i naturalną postawę ciała na platformie) chociaż osoby bardziej zaawansowane mogą przyjmować także odpowiednie pozycje do ćwiczeń.


Ćwiczenie na platformie jest zabiegiem prostym i przyjemnym dla klientaNie wymaga asysty trenera, a korzystanie z urządzenia jest intuicyjne. Aby skorzystać z platformy wystarczy w odpowiednim rozkroku stanąć na platformie, wybrać interesujący program treningu i włączyć urządzenie. Każdy program trwa 10 minut!


Ogólny trening na StandingMate

Trening przy użyciu Standingmate pomaga osiągnąć równowagę całego ciała i poprawia ogólny stan zdrowia. Daje doskonałe efekty u osób, które mają ograniczone możliwości ruchowe ze względu na problemy psychologiczne lub fizyczne a także u tych, które nie są w stanie ćwiczyć regularnie ze względu na brak czasu, miejsca lub przyrządów.

Należy zaznaczyć, że wydatek energetyczny 10-cio minutowej sesji jest równoważny godzinnemu treningowi na siłowniWielkie znaczenie ma również fakt, że w jej trakcie stymulacji podlega 100% mięśni(podczas ćwiczeń na siłowni pobudzane jest tylko ok. 60%). 

Nowa technologia wykorzystująca fale akustyczne jest w stanie oddziaływać nawet na najmniejsze mięśnie oczu, twarzy, szyi, karku, a także na mięśnie organów wewnętrznych, na które nie oddziaływują zwykłe ćwiczenia fitness...mięśnie dna miednicy, prostaty, pęcherza, serca. Technologia pracy platformy jest bezpieczna dla osób starszych, a także dzieci i eliminuje wady platform mechanicznych na których opiera się większość innych tego typu aparatów.

Dodatkową zaletą jest wyeliminowanie nadmiernych obciążeń stawów, ścięgien i układu kostnego, co często bywa przyczyną urazów i kontuzji podczas tradycyjnych ćwiczeń.


StandingMate i Kosmetyka

Standingmate poprawia krążenie krwi i obieg limfy, wzmacnia włókna kolagenowe. Powoduje redukcję cellulitu, zmieniając strukturę tkanki tłuszczowej. Pobudzane są również niewielkie mięśnie twarzy, co daje efekt liftingu np. obwisłych mięśni przyżuchwia, szyi itp


StandingMate i Detoksykacja - Odchudzanie

Ćwiczenia z wykorzystaniem Standingmate poprawiają funkcjonowanie jelitukładu limfatycznego i stymulują przepływ lipidów co z kolei przyspiesza transfer tłuszczów jako źródła energii wykorzystywanego podczas treningu. Powoduje to szybsze wydalanie złogów i toksyn z organizmu a także zapobiega dalszemu ich gromadzeniu, czego rezultatem jest ubytek tkanki tłuszczowej.


StandingMate i Rehabilitacja

Standingmate zapobiega osłabieniu mięśni na skutek braku ruchu podczas rekonwalescencji po różnego rodzaju zabiegach. Poprawia krążenie, stymuluje tkankę łączną, przyspiesza usuwanie toksyn, co ogółem znacznie wpływa na przebieg rehabilitacji i szybszy powrót do pełni sił.


StandingMate i Odnowa / Odmładzanie

Standingmate wspomaga wydzielanie hormonów pochodzenia mózgowego:
- serotonina (hormon szczęścia) poprawia samopoczucie
- neurotrofina stymuluje procesy mózgowe / uczenie się
- testosteron (hormon męski) 
- HGH , IGF-1 utrzymują organizm w aktywności oraz wspomagają system immunologiczny. 

Następuje ogólna poprawa krążenia, przemiany materii, wzrasta elastyczność i siła stawów. Można mówić o ogólnym opóźnieniu procesów starzenia się organizmu, takich jak artretyzm, cukrzyca, choroby serca, bóle pleców itp.


Podsumowanie

W ciągu wielu lat badań udowodniono, że ćwiczenia wibracyjne całego ciała (WBV- Whole Body Vibration) mogązastępować różnorakie ćwiczenia aerobowe. Efekty tych badań – w postaci wielu opracowań naukowych z dziedziny medycyny, fizjologii, fizykoterapii, sportu profesjonalnego i fitness – zaowocowały pod koniec XX wieku, pojawieniem się nowej technologii urządzeń wibracyjnych tzw. SWBV (Sonic Whole Body Vibration) na której opiera się StandingMate.

Słowo "sonic" nie odnosi się w tym wypadku do częstotliwości drgań a do sposobu ich generowania. Odbywa się to mianowicie za pomocą "drivera" dźwiękowego o budowie podobnej do głośnika. Twórcy tej technologii mówią więc o tzw. "napędzie indukcyjnym". To innowacyjne rozwiązanie pozwoliło WYELIMINOWAĆ wszystkie mankamenty tradycyjnych urządzeń wibracyjnych:
- konieczność przyjmowania podczas treningu różnych pozycji oraz wykonywania dodatkowych ćwiczeń i ruchów  
  w celu pobudzenia poszczególnych grup mięśniowych
- brak możliwości uzyskania drgań poniżej 20 Hz (najbardziej efektywnych treningowo), a StandingMate
   wykorzystuje się drgania od 2 Hz do 50 Hz
, w tym Rezonans Schumanna, 8 -10 Hz (pasmo częstotliwości
   drgań pola magnetycznego kuli ziemskiej).
- głośna praca urządzenia
- niestabilna częstotliwość wibracji
- duże ryzyko urazów dla ćwiczącego
- zużywanie się elementów mechanicznych wskutek tarcia (łożyska ,krzywki itp)
- ogólna szybka degradacja i zużycie aparatu

StandingMate zostało zatwierdzone przez FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) jako urządzenie medyczne klasy I (a nie tylko do użytku sportowego, jak w przypadku zwykłych platform mechanicznych).

Standingmate pojawił się na rynku pod koniec 2007 r. jako produkt najnowszej - II generacji SWBV.

Aparat tworzy nowy standard szeroko pojętego treningu wibracyjnego i otwiera nowe pola dla jego zastosowań ze względu na prostotę obsługi, bezawaryjność, cichą pracę.

Jego walory doceniono już w ojczyźnie fitnessu – Stanach Zjednoczonych, gdzie SWBV zdobywa coraz większe uznanie. Wiele ośrodków rezygnuje z tradycyjnych platform wibracyjnych i przechodzi na nową technologię – stara odchodzi do lamusa! Postęp jest nieubłagany!


Systemy zabiezpieczeń StandingMate

STT System - System sinusoidalnego bardzo precyzyjnego badania toru ruchu
DO System - System monitorowania zakłóceń pracy urządzenia
LA System - System stabilizujący pracę aparatu w zależności od wagi ciała
Eco Mode - System dobierający optymalną częstotliwość do wagi ćwiczącego. Oszczędza energię
OWD System - System zapobiegający przeciążeniu urządzenia

Nasz lokal StudioSlim.pl oferuje najnowocześniejsze technologie w poprawie wyglądu, dlatego też oferujemy klientom możliwość ćwiczeń na platformie StandingMate.

Ceny zabiegów w StudioSlim.pl

Jednorazowe ceny ćwiczeń na platformie StandingMate w StudioSlim.pl:
10 minutowy trening - 19 zł

Pakiet na treningi StandingMate:
10 treningów x 10 minut = 150 zł

Zadzwoń i umów się na zabieg: 507 220 616 lub przyjdź do lokalu:
StudioSlim.pl (ul. Kukuczki 26ab, Wrocław)

'); }, success: function(data) { if(data.error){ show_alert(data.error); } if(data.ok==1){ $('#modal-darmowy-prezent .alert').removeClass('hide'); } } }); }