«Powrót

Jesienna chandra - racepta to aktywność

Czy zauważyliście już u siebie pierwsze oznaki jesiennej chandry?

Dzisiejsza pogoda już na to wskazuje, dobrnęliśmy do dni przepełnionych szarością, chłodem i słotą. W takich momentach spada nasza chęć do działania, jesteśmy ospali, nic nam się nie chce, a najlepszym przyjacielem staje się koc i kubek gorącej herbaty -w wersji mniej dietetycznej czekolady :).
Jesienna chandra - aktywność fizyczna doskonała na ponure dni - StudioSlim.pl
Oto kilka sposobów na zachowanie pogody ducha i nie popadanie w depresyjne stany:

Po pierwsze ŚWIATŁO:


Terapia światłem jest jedną z najskuteczniejszych metod walki z jesiennym znużeniem. Dlatego, tak ważne jest by w okresie tym spędzać każdą możliwą chwilę na łonie natury, łapiąc ciepłe promienie słoneczne. Gdy nie dostarczamy sobie dostatecznej dawki światła, wówczas organizm nasz wytwarza więcej melaniny - hormonu, który sprawia że stajemy się bardziej ospali i tracimy koncentrację.

Z pomocą przychodzi nam również nowoczesna kosmetyka. W naszym StudioSlim dysponujemy urządzeniami PowerSlim, które emitują dobroczynne światło podczerwone i jony ujemne. W trakcie takiego seansu przyjemne ciepło rozgrzewa nasze ciało od środka, doświadczamy głębokiego odprężenia i wyciszenia. Wszelkie napięcia, stres i zmęczenie odchodzi w niepamięć, a pobudzony organizm zaczyna wytwarzać hormony szczęścia. A wszystko to w ciągu zaledwie 30 minutowego seansu.

Po drugie ODŻYWIANIE:


Co najczęściej poprawia nam nastrój w nieprzyjemny deszczowy dzień? Oczywiście słodycze, a najlepiej te z dużą ilością czekolady.

Dzieje się tak ponieważ nasz organizm domaga się pobudzenia, a zawarte w czekoladzie tłuszcze cukry i aminokwasy zwiększają produkcję serotoniny. Pamiętajmy jednak, że efekt ten jest krótkotrwały a energii należy szukać w zdrowych zamiennikach. Nasze talerze przepełnione powinny być produktami bogatymi w witaminy z grupy B, witaminę C oraz kwasy omega – 3. Zadbajmy zatem by w naszym jadłospisie znalazło się pełnoziarniste pieczywo, kasze, nasiona dyni i słonecznika, orzechy, ryby, świeże warzywa i owoce. Aby mieć pewność, że dostarczymy wszystkie cenne składniki nasza dieta oparta powinna być na 5-6 niewielkich posiłkach, spożywanych w równych odstępach czasu.

Po trzecie RUCH:


Tak jak w przypadku wielu innych schorzeń, tak i tutaj podkreśla się korzystny wpływ aktywności fizycznej na nasz organizm. Zacznijmy zatem się ruszać!.

Najważniejsze by znaleźć coś dla siebie, czerpać z tego radość i być systematycznym. Nie musimy od razu porywać się na godzinny wyczerpujący trening, na początek wystarczy energiczny 30 minutowy spacer. Ruch pobudza wytwarzanie endorfin, hormonów szczęścia, które korzystnie wpływają na nastrój i zmieniają nasz światopogląd.

Co więcej ?

  • Krótkie dni sprawiają, że wolny czas chętniej spędzamy w domowym zaciszu i ograniczamy nasze życie towarzyskie. Pamiętajmy jednak by zmieniać otoczenie, wzbogacać naszą codzienność spotkaniami z rodziną i znajomymi, w szczególności tymi od których bije pozytywna energia. Pozwoli nam to spojrzeć na wiele spraw z różnych perspektyw i dostrzec świat w bardziej kolorowych barwach.

  • Nie zapominajmy o drobnych przyjemnościach. Nie musi być to od razu tabliczka ulubionej czekolada z orzechami, ale na przykład aromatyczna kąpiel, fascynująca książka, relaksacyjny masaż, wyjście do kina bądź na zakupy.

  • Bądźmy na przekór jesiennym szarościom. Czasami wystarczy kilka drobnych kolorowych dodatków by rozweselić nasze wnętrze i poprawić kiepski nastrój. Paleta ciepłych kolorów powinna zatem gościć w naszej garderobie, wypełniać pomieszczenia w których przebywamy oraz zdobić talerze codziennego jadłospisu.

  • Uciekajmy od monotonii i spędzajmy czas inaczej niż dotychczas. Może to ten moment by rozszerzyć swoje umiejętności zapisując się na kurs tańca bądź gotowania, zmienić umeblowanie w domu, sprawić sobie nową fryzurę ?

  • Częściej się uśmiechajmy, przekazujmy dobrą energię, myślmy pozytywnie i pamiętajmy że coraz bliżej do wiosny :)

Każdy dzień w roku jest piękny i wyjątkowy i to zależy tylko od nas jaki on będzie. Jeżeli chcesz się naładować, odprężyć, pozytywnie zmienić swój wygląd lub zmienić kolor paznokci to wybierz coś z szerokiej oferty StudioSlim, a z pewnością postaramy się poprawić Tobie nastrój :) Serdecznie zapraszamy.

Autor: Ania

'); }, success: function(data) { if(data.error){ show_alert(data.error); } if(data.ok==1){ $('#modal-darmowy-prezent .alert').removeClass('hide'); } } }); }